HF625/22-100M
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
CBL RIBN 22COND 0.039 GRAY 70M
Catalog
Flat Ribbon Cables
DataSheet
HF625/22-100M PDF
Type Description
Series:HF625
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Cable Type:Flat Cable
Number of Conductors:22
Pitch:0.039" (1.00mm)
Length:229.7' (70.00m)
Wire Gauge:28 AWG
Conductor Strand:7 Strands / 36 AWG
Shielding:Unshielded
Jacket Color:Gray
Ribbon Thickness:0.035" (0.89mm)
Ribbon Width:0.866" (22.00mm)
Jacket (Insulation) Material:Polyolefin (PO)
Voltage:300 V
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C