HF625/24SF-30M
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
CBL RIBN 24COND 0.039 GRAY 30M
Catalog
Flat Ribbon Cables
DataSheet
HF625/24SF-30M PDF
Type Description
Series:HF625
Package:Spool
Part Status:Obsolete
Cable Type:Flat Cable
Number of Conductors:24
Pitch:0.039" (1.00mm)
Length:98.4' (30.00m)
Wire Gauge:28 AWG
Conductor Strand:7 Strands / 36 AWG
Shielding:Unshielded
Jacket Color:Gray
Ribbon Thickness:0.035" (0.89mm)
Ribbon Width:0.945" (24.00mm)
Jacket (Insulation) Material:Polyolefin (PO)
Voltage:300 V
Operating Temperature:-40°C ~ 105°C