AWPA-10M16PG
Manufacturer
FRÄENKISCHE USA, LP
VIGOR # :
Description
FIPLOCK FITTING 90 ELBOW NW10
Catalog
Accessories
DataSheet
AWPA-10M16PG PDF
Type Description
Series:Fiplock ONE®
Package:Bulk
Part Status:Active
Accessory Type:Adapter, 90°
For Use With/Related Products:Fiplock® Corrugated Conduit
Material:Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Features:M16 Thread
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CONN SEALING FRAME BLACK
SPLIT LOCK NUT M40X1.5
BT-716-SFLEX-100
BT-716-SFLEX-100
GAMMA WEATHER PROT BOOT 100PK
0603Y0160180KCR
0603Y0160180KCR
CAP CER 18PF 16V C0G/NP0 0603
TEP-HS4
TEP-HS4
HEATSINK FOR TEP 40/60UIR SERIES
CABLE COAX RG-174/U 26 AWG 1000'