CFS-1.00/2.20
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
CONSTANT FORCE SPRING (#4)
Catalog
Accessories
DataSheet
CFS-1.00/2.20 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Accessory Type:Constant Force Spring
For Use With/Related Products:Cable, Wires
Material:-
Features:Diameter - 1.00" ~ 2.20" (25.40mm ~ 56.00mm)