CFS-1.50/3.00
Manufacturer
3M
VIGOR # :
Description
CONSTANT FORCE SPRING (#5)
Catalog
Accessories
DataSheet
CFS-1.50/3.00 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Accessory Type:Constant Force Spring
For Use With/Related Products:Cable, Wires
Material:-
Features:Diameter - 1.50" ~ 3.00" (38.10mm ~ 76.20mm)