LTP25-075-CUL
Manufacturer
HellermannTyton
VIGOR # :
Description
Catalog
Accessories
DataSheet
LTP25-075-CUL PDF
Type Description
Series:HelaGuard LTP
Package:Bulk
Part Status:Active
Accessory Type:Adapter
For Use With/Related Products:Conduit Tubing
Material:Brass, Nickel Plated
Features:3/4" NPT Thread
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
LME-20
LME-20
EMC NPB METAL LOCKNUT METRIC M20
LNB-1
LNB-1
PLASTIC LOCKNUT NPT 1" BLACK
M25X1.5 LOCKNUT NPB
1812Y0250470JFR
1812Y0250470JFR
CAP CER 47PF 25V C0G/NP0 1812