GEE99F-C0
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
GROMMET EDGE SLOT BLACK 1=100'
Catalog
Bushings, Grommets
DataSheet
GEE99F-C0 PDF
Type Description
Series:GE
Package:Bulk
Part Status:Active
Bushing, Grommet Type:Grommet - Edging, Slotted
For Use With/Related Products:Edges, Irregular Holes
Panel Thickness:0.062" ~ 0.099" (1.57mm ~ 2.51mm)
Panel Cutout Dimensions:Edging - 100' L (30.48m)
Diameter - Inside:-
Features:Weather Resistant
Material:Polyethylene (PE)
Color:Black
Material Flammability Rating:UL94 HB
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
UFE 53P 9
UFE 53P 9
PG 16 KAD 9,5- 7,0MM