22MP07509
Manufacturer
Richco, Inc. (Essentra Components)
VIGOR # :
Description
SNAP IN BUSHING, BLACK, HS NYLON
Catalog
Bushings, Grommets
DataSheet
22MP07509 PDF
Type Description
Series:MicroPlastics
Package:Bulk
Part Status:Active
Bushing, Grommet Type:Bushing
For Use With/Related Products:Cable, Wires
Panel Thickness:0.125" (3.18mm)
Panel Cutout Dimensions:Circular - 0.750" (19.05mm)
Diameter - Inside:0.562" (14.27mm)