T5D03750M4
Manufacturer
HellermannTyton
VIGOR # :
Description
CBL CLIP P-TYPE BLACK FASTENER
Catalog
Cable Supports and Fasteners
DataSheet
T5D03750M4 PDF
Type Description
Series:T5
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Clip, P-Type
Type Attributes:-
Opening Size:0.375" (9.53mm)
Mounting Type:Fastener
Material:Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Color:Black
Length:-
Width:0.500" (12.70mm)
Height:-
Panel Hole Size:0.203" (5.16mm)
Material Thickness:0.050" (1.27mm)