JP75HBC50R-L
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
CBL SUPPORT J-HOOK WHITE BEAM
Catalog
Cable Supports and Fasteners
DataSheet
JP75HBC50R-L PDF
Type Description
Series:Stronghold™, J-Pro™
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Type:Support, J-Hook
Type Attributes:-
Opening Size:0.750" (19.05mm)
Mounting Type:Beam Mount, Hammer On
Material:Polyamide (PA66), Nylon 6/6; Steel
Color:White
Length:3.840" (97.54mm)
Width:1.160" (29.46mm)
Height:4.650" (118.11mm)