GT.375X60C2
Manufacturer
HellermannTyton
VIGOR # :
Description
HOOK&LOOP TIE BLACK 40LBS 6"
Catalog
Cable Ties and Zip Ties
DataSheet
GT.375X60C2 PDF
Type Description
Series:-
Package:100 per Pkg
Part Status:Active
Wire/Cable Tie Type:Hook and Loop - Tie
Length - Approximate:6"
Bundle Diameter:1.00" (25.40mm)
Width:0.375" (9.53mm)
Length - Actual:0.500' (152.40mm, 6.00")