RKWDM-16-20-BK
Description
HOOK&LOOP TIE BLACK 1.667'
DataSheet
RKWDM-16-20-BK PDF
Type Description
Series:Richco, RKWDM
Package:10 per Pkg
Part Status:Active
Wire/Cable Tie Type:Hook and Loop - Tie
Length - Approximate:20"
Bundle Diameter:-
Width:1.000" (25.40mm)
Length - Actual:1.667' (508.10mm)
Mounting Type:Free Hanging (In-Line)
Tensile Strength:-
Features:Metal Buckle
Material:Polyamide (PA), Nylon
Color:Black
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
BT2M-M6
BT2M-M6
CBL TIE LOCKING BLUE 18LBS 7.9"
CBL TIE LOCKING NAT 30LBS 7.87"
CT067C
CT067C
CBL TIE LOCKING BLK 120LBS 9.45"