MLT8WH-LP316
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
CBL TIE LOCKING SIL 450LB 2.233'
Catalog
Cable Ties and Zip Ties
DataSheet
MLT8WH-LP316 PDF
Type Description
Series:Pan-Steel® Wave-Ty™
Package:50 per Pkg
Part Status:Active
Wire/Cable Tie Type:Standard, Locking
Length - Approximate:26.75"
Bundle Diameter:8.00" (203.20mm)
Width:0.310" (7.87mm)
Length - Actual:2.233' (680.72mm)