MLT2.7WLH-LP
Description
CBL TIE LOCKING SIL 250LBS 10.2"
DataSheet
MLT2.7WLH-LP PDF
Type Description
Series:Pan-Steel® Wave-Ty™
Wire/Cable Tie Type:Standard, Locking
Length - Approximate:10.25"
Bundle Diameter:2.70" (68.60mm)
Width:0.250" (6.35mm)
Length - Actual:0.850' (259.08mm, 10.20")