CBR1.5M-M0
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
CABLE TIE BLACK 18LBS 5.6"
Catalog
Cable Ties and Zip Ties
DataSheet
CBR1.5M-M0 PDF
Type Description
Series:Contour-Ty® CBR
Package:1000 per Pkg
Part Status:Active
Wire/Cable Tie Type:Cable Tie, Parallel
Length - Approximate:5.5"
Bundle Diameter:1.50" (38.10mm)
Width:0.098" (2.50mm)
Length - Actual:0.467' (142.24mm, 5.60")