SG100M-C0
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
CBL TIE LOCKING BLACK 18LBS 4.2"
Catalog
Cable Ties and Zip Ties
DataSheet
SG100M-C0 PDF
Type Description
Series:Super-Grip®
Package:100 per Pkg
Part Status:Active
Wire/Cable Tie Type:Standard, Locking
Length - Approximate:4.25"
Bundle Diameter:1.00" (25.40mm)
Width:0.118" (3.00mm)
Length - Actual:0.350' (106.68mm, 4.20")