PLT2H-TL300
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
CBL TIE LOCKING BLK 120LBS 8.4"
Catalog
Cable Ties and Zip Ties
DataSheet
PLT2H-TL300 PDF
Type Description
Series:PAN-TY® PLT
Package:250 per Pkg
Part Status:Active
Wire/Cable Tie Type:Standard, Locking
Length - Approximate:8.5"
Bundle Diameter:2.00" (50.80mm)
Width:0.300" (7.62mm)
Length - Actual:0.700' (213.36mm, 8.40")