MS2X375X15-LS
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
STRAPPING TIE SIL 300LBS 10.5"
Catalog
Cable Ties and Zip Ties
DataSheet
MS2X375X15-LS PDF
Type Description
Series:Pan-Steel® MS
Package:50 per Pkg
Part Status:Obsolete
Wire/Cable Tie Type:Strapping
Length - Approximate:10.5"
Bundle Diameter:2.00" (50.80mm)
Width:0.375" (9.53mm)
Length - Actual:0.875' (266.70mm, 10.50")