MSC4X375-LS1
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
STRAPPING TIE BLACK 300LBS 1.35'
Catalog
Cable Ties and Zip Ties
DataSheet
MSC4X375-LS1 PDF
Type Description
Series:Pan-Steel® MS
Package:50 per Pkg
Part Status:Obsolete
Wire/Cable Tie Type:Strapping
Length - Approximate:16.25"
Bundle Diameter:4.00" (101.60mm)
Width:0.375" (9.53mm)
Length - Actual:1.350' (411.48mm)