HLS1.5S-X8
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
HOOK&LOOP STRIP GRAY 50LBS 6"
Catalog
Cable Ties and Zip Ties
DataSheet
HLS1.5S-X8 PDF
Type Description
Series:TAK-TY® HLS
Package:10 per Pkg
Part Status:Obsolete
Wire/Cable Tie Type:Hook and Loop - Strip
Length - Approximate:6"
Bundle Diameter:1.50" (38.10mm)
Width:0.750" (19.05mm)
Length - Actual:0.500' (152.40mm, 6.00")