CTCS0360B
Manufacturer
Richco, Inc. (Essentra Components)
VIGOR # :
Description
CBL TIE LOCKING BLK 100LB 1.181'
Catalog
Cable Ties and Zip Ties
DataSheet
CTCS0360B PDF
Type Description
Series:Alliance Plastics, CTCS
Package:100 per Pkg
Part Status:Obsolete
Wire/Cable Tie Type:Standard, Locking
Length - Approximate:14.25"
Bundle Diameter:3.94" (100.00mm)
Width:0.181" (4.60mm)
Length - Actual:1.181' (360.00mm)