11-M110B-C
Manufacturer
Qualtek Electronics Corp.
VIGOR # :
Description
MARKER TIE BLACK 18LBS 4.33"
Catalog
Cable Ties and Zip Ties
DataSheet
11-M110B-C PDF
Type Description
Series:11
Package:100 per Pkg
Part Status:Obsolete
Wire/Cable Tie Type:Marker Strap/Flag Tie
Length - Approximate:4.25"
Bundle Diameter:0.89" (22.60mm)
Width:0.098" (2.50mm)
Length - Actual:0.361' (110.00mm, 4.33")