CTCS1520B
Manufacturer
Richco, Inc. (Essentra Components)
VIGOR # :
Description
CBL TIE LOCKING BLK 250LB 1.706'
Catalog
Cable Ties and Zip Ties
DataSheet
CTCS1520B PDF
Type Description
Series:Alliance Plastics, CTCS
Package:100 per Pkg
Part Status:Active
Wire/Cable Tie Type:Standard, Locking
Length - Approximate:20.5"
Bundle Diameter:3.94" (100.00mm)
Width:0.311" (7.90mm)
Length - Actual:1.706' (520.00mm)