CTLC0300B
Manufacturer
Richco, Inc. (Essentra Components)
VIGOR # :
Description
LADDER TIE BLACK 225LBS 11.81"
Catalog
Cable Ties and Zip Ties
DataSheet
CTLC0300B PDF
Type Description
Series:Alliance Plastics, CTLC
Package:100 per Pkg
Part Status:Active
Wire/Cable Tie Type:Ladder
Length - Approximate:11.75"
Bundle Diameter:3.82" (97.00mm)
Width:0.276" (7.01mm)
Length - Actual:0.984' (300.00mm, 11.81")