17-HD550B-L
Manufacturer
Qualtek Electronics Corp.
VIGOR # :
Description
CBL TIE LOCKING BLK 120LB 1.804'
Catalog
Cable Ties and Zip Ties
DataSheet
17-HD550B-L PDF
Type Description
Series:17
Package:50 per Pkg
Part Status:Obsolete
Wire/Cable Tie Type:Standard, Locking
Length - Approximate:21.75"
Bundle Diameter:6.40" (162.50mm)
Width:0.300" (7.62mm)
Length - Actual:1.804' (550.00mm)