MSC6X500-LS1
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
STRAPPING TIE BLK 500LBS 1.875'
Catalog
Cable Ties and Zip Ties
DataSheet
MSC6X500-LS1 PDF
Type Description
Series:Pan-Steel® MS
Package:50 per Pkg
Part Status:Obsolete
Wire/Cable Tie Type:Strapping
Length - Approximate:22.5"
Bundle Diameter:6.00" (152.40mm)
Width:0.500" (12.70mm)
Length - Actual:1.875' (571.50mm)