TBC520HC
Manufacturer
Hayata
VIGOR # :
Description
SS CBL TIE 20.5", 300LBS, COATE
Catalog
Cable Ties and Zip Ties
DataSheet
TBC520HC PDF
Type Description
Series:Roller Ball
Package:Bag
Part Status:Active
Wire/Cable Tie Type:Standard, Locking
Length - Approximate:20"
Bundle Diameter:6.00" (152.40mm)
Width:0.311" (7.90mm)
Length - Actual:1.706' (520.00mm)