R100X150V2C
Manufacturer
Panduit Corporation
VIGOR # :
Description
LABEL ROTATING SELF LAMINATING
Catalog
Labels, Labeling
DataSheet
R100X150V2C PDF
Type Description
Series:PanTher™, P1™, Turn-Tell®
Package:100 per Cassette
Part Status:Active
Label Type:Rotating, Self-Laminating, Thermal Transfer
Label Size:1.00" x 1.50" (25.4mm x 38.1mm)
Color:Blue
Material:Vinyl
For Use With/Related Products:Panduit LS8E and LS8EQ (Hand-Held)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
LABEL STANDARD 1.18" X 0.79" WHT
M-89-427
M-89-427
LABEL 1.5" H X 0.5" W 1=180PCS