C0976A.41.10
Manufacturer
General Cable
VIGOR # :
Description
CABLE 8COND 22AWG GRY SHLD 1000'
Catalog
Multiple Conductor Cables
DataSheet
C0976A.41.10 PDF
Type Description
Series:-
Package:Spool
Part Status:Active
Cable Type:Multi-Conductor
Number of Conductors:8
Wire Gauge:22 AWG
Conductor Strand:7/30
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter:0.257" (6.53mm)
Shield Type:Foil, Braid
Length:1000.0' (304.8m)
Jacket Color:Gray
Ratings:-
Features:-
Voltage:300 V
Operating Temperature:-20°C ~ 80°C
Usage:Computer
Jacket (Insulation) Thickness:0.0320" (0.813mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CBL 5CON 26AWG SHLD BLK 153M
77014 SL001
77014 SL001
CABLE 4COND 20AWG SLATE 1000'
25481 BK005
25481 BK005
CABLE 2COND 22AWG BLK SHLD 100'
0603J0100181JCT
0603J0100181JCT
CAP CER 180PF 10V C0G/NP0 0603
F14616_ANGELETTE-S-B
F14616_ANGELETTE-S-B
REFLECTOR ROUND 1 POS 110MM (D)