CF891.25.12
Description
CONTROL, SHIELDED FLEX, 1=1FT
DataSheet
CF891.25.12 PDF
Cable Type:Multi-Conductor
Number of Conductors:12
Wire Gauge:14 AWG
Conductor Strand:-
Conductor Material:Copper, Bare
Jacket (Insulation) Material:Polyurethane (PU)
Jacket (Insulation) Diameter:0.630" (16.00mm)
Shield Type:Braid
Length:1.00' (0.30m)
Jacket Color:Black
Ratings:UL Style 20940
Features:Flame Retardant, Oil Resistant
Voltage:600 V
Operating Temperature:-
Usage:Industrial, Control
Jacket (Insulation) Thickness:-
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
78382 SL001
78382 SL001
MULTI-PAIR 4COND 22AWG 1000'
CABLE 3COND 14 AWG GRAY 1=1FT
CF140US-05-03
CF140US-05-03
CABLE 3COND 20AWG GRY SHLD 1=1FT
1825Y2500123KXR
1825Y2500123KXR
CAP CER 0.012UF 250V X7R 1825
CF891.25.12
CF891.25.12
CONTROL, SHIELDED FLEX, 1=1FT
CABLE FFC 7POS 1.25MM 10"