540-18-4-WH-0100F
Manufacturer
CnC Tech
VIGOR # :
Description
CABLE AUDIO CL2 4C 100' 18AWG
Catalog
Multiple Conductor Cables
DataSheet
540-18-4-WH-0100F PDF
Type Description
Series:-
Package:Spool
Part Status:Active
Cable Type:Multi-Conductor
Number of Conductors:4
Wire Gauge:18 AWG
Conductor Strand:16/0.0100"
Conductor Material:Copper, Bare
Jacket (Insulation) Material:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter:0.248" (6.30mm)
Shield Type:-
Length:100.0' (30.5m)
Jacket Color:-
Ratings:-
Features:-
Voltage:-
Operating Temperature:-
Usage:Commercial Audio
Jacket (Insulation) Thickness:0.0315" (0.800mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 15 - May 19 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CABLE CAT6 8COND 23AWG BLK 1000'
CBL COIL SHLD 2C 24AWG 1115MM