21458-22-2-0500-0102-1-TS
Manufacturer
CnC Tech
VIGOR # :
Description
CABLE 2COND 22AWG BLK/WHT 500'
Catalog
Multiple Conductor Cables
DataSheet
21458-22-2-0500-0102-1-TS PDF
Type Description
Series:-
Package:Spool
Part Status:Active
Cable Type:Multi-Conductor
Number of Conductors:2
Wire Gauge:22 AWG
Conductor Strand:17/34
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Polyphenylene Ether (PPE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.118" (3.00mm)
Shield Type:-
Length:500.0' (152.4m)
Jacket Color:Black, White
Ratings:UL Style 21458
Features:-
Voltage:300 V
Operating Temperature:-10°C ~ 80°C
Usage:-
Jacket (Insulation) Thickness:0.0150" (0.381mm)