969M101-28-5TPS-025
Manufacturer
Cicoil
VIGOR # :
Description
MULTI-PAIR 10COND 28AWG SHLD 25'
Catalog
Multiple Conductor Cables
DataSheet
969M101-28-5TPS-025 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Multi-Pair
Number of Conductors:10 (5 Pair Twisted)
Wire Gauge:28 AWG
Conductor Strand:-
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Flexx-Sil™
Jacket (Insulation) Diameter:0.210" (5.33mm)
Shield Type:Braid
Length:25.00' (7.62m)
Jacket Color:Clear
Ratings:-
Features:-
Voltage:12 kV
Operating Temperature:-65°C ~ 165°C