55A0121-24-0/9
Description
MULTI-PAIR 2COND 24AWG FEET
Catalog
Multiple Conductor Cables
DataSheet
55A0121-24-0/9 PDF
Type Description
Series:-
Package:Digi-Spool™, Continuous Spool
Part Status:Active
Cable Type:Multi-Conductor
Number of Conductors:2 (1 Pair Twisted)
Wire Gauge:24 AWG
Conductor Strand:-
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:-
Jacket (Insulation) Diameter:0.074" (1.88mm)
Shield Type:-
Length:Enter Number of Feet in Order Quantity
Jacket Color:-
Ratings:-
Features:-
Voltage:600 V
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C