44AM1131-24-MST3-9CS2275
Description
44AM1131-24-MST3-9CS2275 FEET
DataSheet
44AM1131-24-MST3-9CS2275 PDF
Type Description
Series:-
Package:Digi-Spool™, Continuous Spool
Part Status:Active
Cable Type:Multi-Conductor
Number of Conductors:3
Wire Gauge:24 AWG
Conductor Strand:19/36
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter:0.119" (3.02mm)
Shield Type:Braid
Length:Enter Number of Feet in Order Quantity
Jacket Color:White
Ratings:-
Features:-
Voltage:600 V
Operating Temperature:150°C
Usage:-
Jacket (Insulation) Thickness:0.0050" (0.127mm)