44AM1141-20-MST4-9CS2275
Description
44AM1141-20-MST4-9CS2275 FEET
DataSheet
44AM1141-20-MST4-9CS2275 PDF
Type Description
Series:-
Package:Digi-Spool™, Continuous Spool
Part Status:Active
Cable Type:Multi-Conductor
Number of Conductors:4
Wire Gauge:20 AWG
Conductor Strand:19/32
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Polyvinylidene Fluoride (PVDF)
Jacket (Insulation) Diameter:0.166" (4.22mm)
Shield Type:Braid
Length:Enter Number of Feet in Order Quantity
Jacket Color:White
Ratings:-
Features:-
Voltage:600 V
Operating Temperature:150°C
Usage:-
Jacket (Insulation) Thickness:0.0050" (0.127mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 16 - May 20 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
CABLE 4COND 2AWG ORG SHLD 1=1FT