55PC1234-18-2/4/6-9CS2502
DataSheet
55PC1234-18-2/4/6-9CS2502 PDF
Package:Bulk
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Cable Type:Multi-Conductor
Number of Conductors:3
Wire Gauge:18 AWG
Conductor Strand:19/30
Conductor Material:Copper Alloy, Silver Coated
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.171" (4.34mm)
Features:-
Voltage:600 V
Operating Temperature:150°C
Usage:-
Jacket (Insulation) Thickness:0.0070" (0.178mm)