55PC2131-18-2/4/6-9CS2970
DataSheet
55PC2131-18-2/4/6-9CS2970 PDF
Cable Type:Multi-Conductor
Number of Conductors:3
Wire Gauge:18 AWG
Conductor Strand:19/30
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.152" (3.86mm)
Shield Type:Braid
Length:-
Jacket Color:White
Ratings:-
Features:-
Voltage:600 V
Operating Temperature:150°C
Usage:-
Jacket (Insulation) Thickness:0.0085" (0.216mm)