55PC1143-20-MSL4-9CS3051
DataSheet
55PC1143-20-MSL4-9CS3051 PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Multi-Conductor
Number of Conductors:4
Wire Gauge:20 AWG
Conductor Strand:19/32
Conductor Material:Copper, Nickel Coated
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.161" (4.09mm)
Features:-
Voltage:600 V
Operating Temperature:200°C
Usage:-
Jacket (Insulation) Thickness:0.0080" (0.203mm)