5302UP D15U1000
Manufacturer
Belden
VIGOR # :
Description
CBL 4COND 18AWG PVC FRPVC
Catalog
Multiple Conductor Cables
DataSheet
5302UP D15U1000 PDF
Type Description
Series:-
Package:Spool
Part Status:Active
Cable Type:Multi-Conductor
Number of Conductors:4
Wire Gauge:18 AWG
Conductor Strand:42/34
Conductor Material:Copper, Bare
Jacket (Insulation) Material:Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Jacket (Insulation) Diameter:0.216" (5.49mm)
Shield Type:-
Length:1000.0' (304.8m)
Jacket Color:Blue
Ratings:-
Features:Rip Cord
Voltage:300 V
Operating Temperature:-20°C ~ 75°C
Usage:Commercial Audio
Jacket (Insulation) Thickness:0.0150" (0.381mm)