55A4821-22-56/59-5
Description
55A CABLE/DUAL 10/ SM
Catalog
Multiple Conductor Cables
DataSheet
55A4821-22-56/59-5 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Multi-Conductor
Number of Conductors:2
Wire Gauge:22 AWG
Conductor Strand:19/34
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.116" (2.95mm)
Shield Type:-
Length:-
Jacket Color:Green
Ratings:-
Features:-
Voltage:600 V
Operating Temperature:150°C
Usage:-
Jacket (Insulation) Thickness:0.0080" (0.203mm)