55PC0232-10-3/6/9
Description
CABLE
Catalog
Multiple Conductor Cables
DataSheet
55PC0232-10-3/6/9 PDF
Type Description
Series:-
Package:Spool
Part Status:Active
Cable Type:Multi-Conductor
Number of Conductors:3
Wire Gauge:10 AWG
Conductor Strand:-
Conductor Material:Copper, Silver Coated
Jacket (Insulation) Material:-
Jacket (Insulation) Diameter:0.278" (7.06mm)
Shield Type:-
Length:1000.0' (304.8m)
Jacket Color:Multiple
Ratings:-
Features:-
Voltage:600 V
Operating Temperature:-65°C ~ 200°C