55PC1144-24-3/5/6/9-3
DataSheet
55PC1144-24-3/5/6/9-3 PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Multi-Conductor
Number of Conductors:4
Wire Gauge:24 AWG
Conductor Strand:19/36
Conductor Material:Copper Alloy, Silver Coated
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.125" (3.18mm)
Shield Type:Braid
Length:-
Jacket Color:Orange
Ratings:-
Features:-
Voltage:600 V
Operating Temperature:150°C
Usage:-
Jacket (Insulation) Thickness:0.0080" (0.203mm)