55A1121-22-0/2-9
Description
MULTI-PAIR 2COND 22AWG WHT SHLD
Catalog
Multiple Conductor Cables
DataSheet
55A1121-22-0/2-9 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Multi-Conductor
Number of Conductors:2 (1 Pair Twisted)
Wire Gauge:22 AWG
Conductor Strand:-
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.119" (3.02mm)
Shield Type:Braid
Length:-
Jacket Color:White
Ratings:-
Features:-
Voltage:600 V
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Usage:-
Jacket (Insulation) Thickness:0.0080" (0.203mm)