55PC1226-22-2/6-9CS2502
DataSheet
55PC1226-22-2/6-9CS2502 PDF
Package:Bulk
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Cable Type:Multi-Conductor
Number of Conductors:2
Wire Gauge:22 AWG
Conductor Strand:19/34
Conductor Material:Copper Alloy, Nickel Coated
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.122" (3.10mm)
Shield Type:Braid
Length:-
Jacket Color:White
Ratings:-
Features:-
Voltage:600 V
Operating Temperature:200°C
Usage:-
Jacket (Insulation) Thickness:0.0070" (0.178mm)
  • Please confirm the specifications of the products when ordering.
  • MOQ means the minimum order quantity required to purchase each parts.
  • If you have special order instructions,please note it on the ordering pages.
  • The Pre-Shipment Inspection (PSI) will be applied.
  • You can email us to change the order details before shipment.
  • Orders cannot be canceled after shipping the packages.
  • TT in advance (bank transfer), Credit Card, PayPal can be chosen.
  • Cash transfer only. (Transfer with checks and bills are not accepted.)
  • If you need the detailed invoice or tax ID,please email us.
  • FedEx, DHL, and UPS can be selected.
  • You can select whether to charge shipping fee by your shipping account or to charge by our side.
  • The shopping cart will automatically calculate the shipping cost.
  • Delivery time: At the same day (Order deadline is 2pm, HK Time).
  • Delivery date: usually 2 to 7 working days.
  • It is unable to appoint a date of delivery.
Shipped from
HK warehouse
Expected Shipping Date
May 14 - May 18 2026
Quantity Unit Price Ext. Price
M1123 SL002
M1123 SL002
CABLE 3COND 20AWG SHLD 500'
5543 SL001
5543 SL001
CABLE 3COND 14AWG SHLD 1000'
5499C SL001
5499C SL001
MULTI-PAIR 18COND 24AWG 1000'
0603J0505P10BQT
0603J0505P10BQT
CAP CER 5.1PF 50V C0G/NP0 0603
CABLE 26POS .100 JUMPER 3 INCH