55A0121-12-0/9
Description
MULTI-PAIR 2COND 12AWG
Catalog
Multiple Conductor Cables
DataSheet
55A0121-12-0/9 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Multi-Conductor
Number of Conductors:2 (1 Pair Twisted)
Wire Gauge:12 AWG
Conductor Strand:-
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:-
Jacket (Insulation) Diameter:0.206" (5.23mm)
Shield Type:-
Length:-
Jacket Color:-
Ratings:-
Features:-
Voltage:600 V
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C