55PC1124-24-6/9-3
DataSheet
55PC1124-24-6/9-3 PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Multi-Conductor
Number of Conductors:2
Wire Gauge:24 AWG
Conductor Strand:19/36
Conductor Material:Copper Alloy, Silver Coated
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.101" (2.57mm)
Shield Type:Braid
Length:-
Jacket Color:Orange
Ratings:-
Features:-
Voltage:600 V
Operating Temperature:150°C
Usage:-
Jacket (Insulation) Thickness:0.0065" (0.165mm)