55PC1821-20-2/6-3CS2433
DataSheet
55PC1821-20-2/6-3CS2433 PDF
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Multi-Conductor
Number of Conductors:2
Wire Gauge:20 AWG
Conductor Strand:19/32
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.147" (3.73mm)
Shield Type:Braid
Length:-
Jacket Color:Orange
Ratings:-
Features:-
Voltage:600 V
Operating Temperature:150°C
Usage:-
Jacket (Insulation) Thickness:0.0070" (0.178mm)