55A7225-20-6/9-9CS2628
Description
55A CABLE/DUAL 10/ SM
Catalog
Multiple Conductor Cables
DataSheet
55A7225-20-6/9-9CS2628 PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Cable Type:Multi-Conductor
Number of Conductors:2
Wire Gauge:20 AWG
Conductor Strand:19/32
Conductor Material:Copper, Nickel Coated
Jacket (Insulation) Material:Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Diameter:0.122" (3.10mm)
Shield Type:-
Length:-
Jacket Color:White
Ratings:-
Features:-
Voltage:600 V
Operating Temperature:200°C
Usage:-
Jacket (Insulation) Thickness:0.0080" (0.203mm)