55PC0251-22-CML5CS2502
Description
55PC CABLE
Catalog
Multiple Conductor Cables
DataSheet
55PC0251-22-CML5CS2502 PDF
Package:Bulk
Part Status:Discontinued at Digi-Key
Cable Type:Multi-Conductor
Number of Conductors:5
Wire Gauge:22 AWG
Conductor Strand:19/34
Conductor Material:Copper, Tinned
Jacket (Insulation) Material:-
Jacket (Insulation) Diameter:0.130" (3.30mm)
Shield Type:-
Length:-
Jacket Color:-
Ratings:-
Features:-
Voltage:600 V
Operating Temperature:150°C